Ogólnopolskie Regaty Architektów 2014

Ogólnopolskie Regaty Architektów 2014 za nami!

Minione dwa weekendy stały pod znakiem żeglarstwa, a niewielkie Rydzewo pod Giżyckiem z tygodnia na tydzień stawało się żeglarską stolicą architektów. To tam bowiem już od 3 lat odbywają się Ogólnopolskie Regaty Architektów, które w tym roku biły rekordy pod względem frekwencji. Tegoroczna edycja skupiła niemalże 160 architektów z całego kraju!

Tak jak co roku, organizatorzy zapewnili uczestnikom komfortowe dziewięciometrowe jachty kabinowe marki Delphia Phila 880, wyżywienie, koncerty i obsługę Gospody Pod Czarnym Łabędziem, która ponownie stanowiła bazę regat.

Pierwszy weekend regat, czyli 12-14 wrzesień to zacięta rywalizacja 14 załóg architektów z całego kraju. Zwycięska załoga dwóch poprzednich edycji regat (skipper Szczepan Wroński, pracownia WXCA z Warszawy) wygrała większość biegów pierwszego dnia i wydawało się, że faworyci zgarną ponownie złoto. Drugi dzień regat pokazał jednak bardzo silną postawę załogi Pawła Nawrockiego (Op Architekten), która na jachcie Głuchy John wyrównała ilość punktów z załogą Wrońskiego, a wygrywając ostatni wyścig zapewniła sobie zwycięstwo w całych regatach.

W drugim weekendzie regat 19-21.09, podczas którego rozegrano Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz, dominowała płeć piękna. Pomimo słabego wiatru w sobotę, udało się rozegrać 3 wyścigi, które wyłoniły zwycięzcę. Czarnym koniem Ogólnopolskich Regat Architektów Wnętrz 2014 okazała się Magdalena Graf (pracownia A-tektura Magdalena Graf) wraz z załogą. To Pani Magda zdeklasowała wszystkie załogi i finalnie zajęła pierwsze miejsce na regatach. Gratulujemy!

Organizatorem wydarzenia jest Wojciech Gutowski, współwłaściciel portalu Archimania.pl i już teraz architekci oraz architekci wnętrz zapraszani są na przyszłoroczne dwie edycje tych wrześniowych żeglarskich wydarzeń.
Chętnych prosimy o zgłoszenia na adres regaty@archimania.pl

Organizator: Wojciech Gutowski, współwłaściciel portalu Archimania.pl
Sponsor strategiczny:
PONZIO POLSKA, ELSTEAD LIGHTING
Sponsorzy: MEBLO-SYSTEM, EGGER POLSKA, BAUMA STONE, PROCAD, DEKORIAN, PFLEIDERER, ROVESE, 3DLive, Pebek,


Patron Honorowy:
Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Stowarzyszenie Architektów Polskich, Oddział w Białymstoku

Zdjęcia: facebook

Klasyfikacja generalna Ogólnopolskich Regat Architektów 2014: skipper: k1

Klasyfikacja generalna Ogólnopolskich Regat Architektów Wnętrz 2014: skipper: k2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *