20 wykład z cyklu Mistrzowie Architektury Polskiej-prof.nadzw. dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden (Ingarden&Ewý)

18.12.2014 r. odbyło się 20 spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury Polskiej, współorganizowane przez Stowarzyszenie Architektów Polskich o. Kielce oraz Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej.

Zaproszonym gościem był prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden z pracowni Ingarden&Ewý.

Wykład poprowadzony przez profesora nosił tytuł „Architektoniczne Dialogi” i obrazował w jaki sposób można rozwiązać problemy związane m. in. z kontekstem miejsca, tworzoną funkcją czy aspektami historycznymi danej lokalizacji lub obiektu, które stawiane są architektom wraz z danym zadaniem projektowym.

Jako przykłady posłużyły tu trzy krakowskie projekty pracowni Ingarden&Evý: Małopolski Ogród Sztuki, Galeria Europa-Daleki Wschód oraz Centrum Kongresowe. Każdy z nich wymagał zaprojektowania odmiennych funkcji oraz został wpisany w całkowicie odmienną lokalizację w  Krakowie. Dzięki temu zgromadzeni słuchacze mogli zapoznać się z rozwiązaniami, za pomocą których architekci Ingarden&Ewý prowadzą tytułowy „dialog” między nowym a istniejącym, tworząc projekty spójne z otoczeniem, otwarte na miasto i wpisujące się w jego charakter, maksymalnie wykorzystując, przede wszystkim pod względem funkcjonalnym, przestrzeń daną na rozwiązanie obiektu.

Osoby zainteresowane projektami pracowni zapraszamy do odwiedzenia strony Ingarden&Ewý:

http://www.iea.com.pl/

 

unnamed